Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
1048
1275
1251

+24

Wszystkich odwiedzin
Od początku 3 660 317
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kiermasz dla Marcelka PDF Drukuj Email

27 marca 2021 r. na placu przy naszej Biedronce, odbył się zorganizowany przez „Sztab Marcelka” kiermasz, podczas którego sprzedawano różne produkty. Ze względu na bliskość Świąt, w przeważającej większości były to rzeczy związane z Wielkanocą, od różnych słodkości począwszy, poprzez wielkanocne ozdoby, aż do wyrobów rękodzielniczych włącznie – każdy mógł znaleźć coś co najbardziej mu odpowiada. Oczywiście cały dochód z kiermaszu przeznaczony był na leczenie Marcelka, małego, chorego chłopca z Jadownik. Mieliśmy i my strażacy swój mały udział w tej imprezie. Pomogliśmy organizatorom rozstawić namioty oraz dowieźć towar przeznaczony do sprzedaży. A na koniec wszystko to uprzątnąć i zabrać z miejsca wydarzenia. Poniżej kilka zdjęć z miejsca kiermaszu.

Więcej…
 
Ciekawostka! PDF Drukuj Email

Wszystkim chyba wiadomo, że strażacy wyjeżdżają do najróżniejszego rodzaju akcji, w tym np. do kotów na drzewie czy łabędzi na wodnych akwenach – słowem podejmują czasem, wydawałoby się dziwne i nietypowe interwencje. Jednak akcję przeprowadzoną 21 lutego br. nasi druhowie na długo chyba zapamiętają. Ratowali sowę, a ściślej puchacza, który utknął w przewodzie wentylacyjnym jednego z domów w Czchowie. Biedak siedział w nim prawdopodobnie całe trzy dni, aż w końcu właściciel posesji wezwał na interwencję strażaków. Druhowie spisali się na medal, bo puchacza uwolnili ze śmiertelnej dla niego pułapki i – jako, że był cały i zdrowy – wypuścili go wolno, czym na pewno zaskarbili sobie jego dozgonną wdzięczność.

 
Pomagamy PDF Drukuj Email

Nasi druhowie doskonale rozumiejąc ideę wzajemnej pomocy – wszak nie tak dawno  my również o takową prosiliśmy – w ramach akcji ratowania zdrowia i życia małego Marcelka z Jadownik, zebrali i przekazali fundacji „Siepomaga” kwotę 400 złotych. Zdajemy sobie sprawę, iż jest to mała kropelka w morzu potrzebnych pieniędzy na uratowanie Marcelka, lecz krople drążą skały, a my wierzymy, że wiele takich kropelek jak nasza stworzy „morze, które pozwoli chłopcu w przyszłości normalnie funkcjonować.

 
Defibrylator PDF Drukuj Email

5 lutego 2021 roku dotarł do naszej jednostki, zakupiony ze środków pozyskanych z „Zrzutki” oraz od indywidualnych darczyńców, defibrylator. Jest to profesjonalny aparat LIFEPAK 1000 umożliwiający udzielanie nim pomocy nawet w niesprzyjających i trudnych warunkach atmosferycznych, kompatybilny z urządzeniami tego typu będącymi na wyposażeniu karetek pogotowia. W związku z tym, nasi druhowie także w dniu dzisiejszym zostali przeszkoleni z zakresu obsługi tego urządzenia, a szkolenie przeprowadził kpt Paweł Machał z Komendy Powiatowej PSP w Brzesku, który jest jednocześnie zawodowym ratownikiem medycznym. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo naszą „Zrzutkę”, a szczególnie dziękujemy Panu Andrzejowi, mieszkańcowi Czchowa, który sam pokrył prawie połowę kosztów zakupu defibrylatora. My ze swej strony zapewniamy, że zakupione urządzenie będziemy wykorzystywać profesjonalnie i wszędzie tam, gdzie tylko zajdzie taka potrzeba. Poniżej fotoreportaż.

Więcej…
 
Uroczyste przekazanie samochodu PDF Drukuj Email

5 lutego 2021 roku, w obecności Pani Poseł Józefy Szczurek Żelazko, Komendanta Powiatowego PSP W Brzesku bryg  Janusza Potery oraz Burmistrza Czchowa Pana Marka Chudoby, odbyło się uroczyste przekazanie naszej jednostce ciężkiego samochodu gaśniczego GCBA Man. Pojazd ten już od listopada ubiegłego roku służy naszemu społeczeństwu i zdążył już wziąć udział w czterech akcjach gaśniczych, co potwierdza trafność decyzji o jego przekazaniu do OSP Czchów. Poniżej kilka zdjęć z tej uroczystości.

Więcej…
 
Wspomagamy Narodowy Program Szczepień PDF Drukuj Email

W ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19, od dzisiaj strażacy z naszej jednostki rozpoczęli dowożenie do punktu szczepień osób, które nie są w stanie dotrzeć do niego we własnym zakresie. Przypominamy, że aby uzyskać taką pomoc, zainteresowani powinni zgłaszać ten fakt do Urzędu Miejskiego w Czchowie, który koordynuje akcję, ustalając terminy i formy dowozu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 51


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.