Statystyki [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
1152
1275
1251

+24

Wszystkich odwiedzin
Od początku 3 660 421
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Trudna doba PDF Drukuj Email

Bardzo ciężkie dla strażaków były noc i dzień 20 – 21 stycznia 2023 roku. Intensywne i obfite opady mokrego, a więc i ciężkiego śniegu, były przyczyną przewracania się drzew i łamania ich gałęzi, co z kolei skutkowało tarasowaniem się dróg i szlaków komunikacyjnych. Częste też były przypadki przerywania linii energetycznych i telefonicznych. Z wszystkimi takimi przypadkami, w ciemnościach, sieczeni przy tym mokrym śniegiem, dosłownie  walczyli strażacy ochotnicy naszej gminy, starając się udrażniać na bieżąco szlaki komunikacyjne. Przez noc i dzień praktycznie nie wracali do remizy, jeżdżąc od zgłoszenia do zgłoszenia. Sytuacja taka wystąpiła w całym naszym powiecie, a poniższe zdjęcia obrazują w skrócie sytuację na terenie gminy Czchów i działania jednej tylko jednostki – OSP Czchów.

Więcej…
 
Zbiórka dla Ukrainy PDF Drukuj Email

 

 
Ćwiczenia ewakuacyjne PDF Drukuj Email

28 października 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne, w których wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy w/w szkoły, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Założeniem ćwiczeń był pożar oraz silne zadymienie na najwyższej kondygnacji szkoły. Zadaniem nauczycieli było wyprowadzenie wszystkich uczniów w wyznaczone do ewakuacji miejsce, a strażaków sprawdzenie czy wszyscy opuścili budynek, zlokalizowanie miejsca pożaru i zlikwidowanie zagrożenia. Wszystkie te czynności zostały sprawnie wykonane, pozwalając utrwalić wszystkim biorącym udział w ćwiczeniu poprawne zachowania w sytuacji zagrożenia. Poniżej fotoreportaż z ćwiczeń.

Więcej…
 
Odnowiona kapliczka św. Jana Nepomucena w Czchowie PDF Drukuj Email

Dobiegła końca odnowa kapliczki św. Jana Nepomucena w Czchowie w ramach projektu realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czchowie, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFRROW w ramach poddziałania 19.2.”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Z tej okazji, 18 października 2022 r. strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie zorganizowali dzień otwarty w ramach  operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku”, mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane  przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego.

Więcej…
 
Dzień otwarty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie !!! PDF Drukuj Email

 

Serdecznie zapraszamy każdego mieszkańca naszej gminy, na dzień otwarty  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie. Spotkanie odbędzie się 18.10.2022 r. w ramach  operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku”, mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane   przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas spotkania  zaprezentowana zostanie historia i osiągnięcia naszej jednostki – również w obszarze kultury. Świadczy o tym zakończenie prac konserwatorsko –restauratorskich przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku.

W ramach wydarzenia będzie możliwość zwiedzenia remizy, pokaz sprzętu i wozów  strażackich, malowanki i konkursy dla najmłodszych.

 
Wszystkiego najlepszego! PDF Drukuj Email

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. nasz kolega druh Gabryś wstąpił w związek małżeński. Zgodnie z tradycją, Panu Młodemu zrobiliśmy „bramę”, podczas której były życzenia, odgrywki kapeli i – co oczywiste – poczęstunek od przyszłego jeszcze małżonka. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia kolego Gabrielu!

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 51


© Oficjalny Portal OSP w Czchowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.